Omerme

יום חמישי, 14 בינואר 2016

ריגושים

לכל אחת יש משהו שממש מרגש אותה. אמא שלי, (כן את שם), משוווווגעת על נעלים. לא משנה לאן היא תלך או תטוס, היא תחרוש את כל חנויות הנעלים באזור. חייבת לסמן וי על כולן. נכון אבא?
אצל אחותי, הריגוש הוא בגדים, ערמות על ערמות של בגדים.
אצל החברה הטובה שלי, אורה, הריגוש הינו רהיטים משופשפים ואצלי יש פרפרים בבטן, כאשר אני מגלה יוצרים חדשים ולא שגרתיים. העיניים שלי בוהקות. מנצנצות. הלב פוצח בריקודים.
בשנייה הראשונה אני חומדת את כל מרכולתם. לאחר מספר שניות הגלגלים כבר עובדים. מתכננים איך להכניס אותם לעיצובי הבתים. כעבור כמה דקות אני חושבת, כיצד אני מחביאה אותם ומסתירה עמוק במגירה כדי שאף אחד לא ימצא אותם. שששש סודי. טוב לא באמת. פרגון זו לא מילה גסה וגם עושה נפלא לעור הפנים והנשמה.

אז הנה מתחילה לה מסורת חדשה בבלוג. מדי פעם אפרסם ואחשוף חלק מהיוצרים הכי מדליקים שאני מכירה. שווה לעקוב.

Omerme Design Studio

סטודיו מדליק לעיצוב מוצר שהוקם ע"י עומר (בוגר המכון הטכנולוגי בחולון) ואורטל מנשרי.

עומר, איך נולד העסק?

במשך מספר שנים עבדתי כמעצב מוצר בחברת פלסטיק גדולה. עם הזמן הרגשתי שמשהו חסר, אבל לא העזתי לעשות שום דבר בנושא. יום אחד הבוס שלי זימן אותי למשרדו ואמר שהוא מצטער, אבל החברה עושה קיצוצים ואנחנו נאלצים להיפרד. הרגע הזה היה רגע משמח ומכונן עבורי. כנראה שהייתי צריך את הדחיפה הזאת כדי להתחיל לעסוק במה שאני באמת רוצה ואוהב.

באותו הזמן גם אורטל הייתה בצומת דרכים תעסוקתי, וביחד הצבנו לנו יעד לפתוח את העסק שתמיד חלמנו עליו. בתוך חודש הנחנו את היסודות לעסק שלנו. מאז אנחנו לא מפסיקים לגוון ולפתח את סל המוצרים שלנו, שהולך וגדל ומאפשר לנו להתפרנס ממה שאנחנו אוהבים.

מאין מגיעה ההשראה?

בכל שבוע אני מקדיש מספר שעות בהן אני מתנתק מהכל. השקט מאפשר לי להמציא מוצרים חדשים. ההשראה נמצאת עבורי בכל מקום. אנשים, סביבה, הבית, הקיבוץ וכו' . לדוגמא, ביקור במתפרה הישנה של הקיבוץ הביא אותי ליצור קו מוצרים שעוסק בסלילים של חוטי תפירה. 

   

באילו חומרי גלם אתם משתמשים?

אנחנו אוהבים לגוון את השימוש בחומרי הגלם. בהתחלה עסקנו בעץ ולאט לאט הרחבנו את מגוון החומרים. היום אנו עובדים גם עם בטון, קרמיקה ועוד. הבחירה בחומר הגלם באה, או כנקודת מוצא לפרויקט, או בשלב שני כאשר אנו מחפשים את החומר שיבטא את הרעיון בצורה הנכונה ביותר לאותו מוצר. לעיתים הבחירה בחומר הגלם היא תוצאה של ניסוי וטעייה, ולרוב התהליך הזה גורם למוצר לשנות פנים במהלך הפיתוח.

 

 על מה אתם עובדים עכשיו?

בתקופה האחרונה אנחנו עובדים על גוף תאורה חדש בעל אפקט מפתיע. בקרוב אנחנו הולכים להעלות אותו בקמפיין באתר גיוס המונים.

מוצר אהוב?

תחתיות לכוסות מבטון. המחשבה הייתה ליצור דמויי מאובנים מדמויות של חיות שנוצרו מקיפולי נייר. לקחנו 4 חיות שונות מאוריגמי והטבענו אותן בבטון. יצרנו תבניות ושכפלנו אותם. הסט מכיל 4 "מאובנים" שונים – סרטן, דינוזאור, פיל ויונה.

מה החלום הגדול?

אבא שלי לימד ילדים שיעורי מלאכה ברמה מאוד גבוהה וכשהוא נפטר פנו אלי מספר אנשים שלמדו אצלו לפני כ- 20 שנה. הם סיפרו לי שחווית הלימוד אצלו השאירה אצלם חותם משמעותי. החלום שלי הוא לפתוח מקום / בית ספר שבו ילדים יוכלו ללמוד דרך שיטות עבודה יצירתיות.

מוזמנים לעקוב אחריDesign StudioOmermeבפייסבוק https://www.facebook.com/omerrmee/?fref=ts

ולרכוש את מוצריהם בחנות ה ETSY שלהם https://www.etsy.com/il-en/shop/omerme?ref=shop_sugg

שיהיה לכם המשך שבוע חמים ונפלא

סיון